Wakacje z GCKiB – podsumowanie

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zorganizowało wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wycieczki dla chętnych mieszkańców. Ponadto w każdej z bibliotek na terenie gminy odbyło się Bajkoczytanie na polanie. Nie zabrakło zabawy, dobrego humoru i wielu atrakcji.
Z wakacyjnej oferty (bajkoczytanie i warsztaty) skorzystało blisko 150 osób. Odbyły się m.in. zajęcia kreatywne, podczas których dzieci wykonały pudełka z niespodzianką (exploding box). Przy pomocy kartonu i kolorów stworzyły obrazy 3D oraz wykonały wakacyjne pamiętniki. Przeżyły niesamowitą przygodę przenosząc się do krainy dinozaurów bądź w głąb oceanu, dzięki okularom VR.
W każdej z bibliotek zorganizowane zostały spotkania z cyklu „Bajkoczytanie na polanie”, dedykowane dzieciom. Podczas zajęć, uczestnicy mieli okazję wysłuchać bajek, dowiedzieć się nowych i ciekawych rzeczy, a także wziąć udział w licznych grach i zabawach. Mali czytelnicy na pierwsze spotkanie przybyli do Łękawicy, gdzie poszerzyli swoją wiedzę na temat ekologii. W Szynwałdzie dzieci wraz z wyjątkowym dziadkiem udały się w niezapomnianą podróż. Następnie, w Skrzyszowie dowiedziały się jak pożytecznymi owadami są pszczoły, a miód smacznym
i zdrowym produktem. Na zakończenie, w Pogórskiej Woli mogły niemal na własnej skórze poczuć morską bryzę. W czasie spotkań na bibliotecznych „polanach” miały również możliwość wykonania ciekawych prac plastycznych. Były to m.in. lampiony z morskimi elementami, zakładki do książek, medale i wakacyjne kartki.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wakacyjne wycieczki. Tym razem, podczas pierwszej z nich, uczestnicy zwiedzili zamki na trasie Szlaku Orlich Gniazd, podziwiając wysokie wieże, wapienne skały i pokonując setki schodów. W trakcie drugiej wycieczki udali się na Podkarpacie do Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce oraz zwiedzili Iwonicz-Zdrój.