Ferie w GCKiB 2023

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza do udziału w feryjnych zajęciach. Powstaną m.in. nietypowe kartki walentynkowe oraz ozdobne tabliczki, w oczekiwaniu na nadejście wiosny.

Walentynkowa kartka pop up box
To nietypowa forma rękodzieła, która zawsze wywoła efekt „wow” u odbiorców. Dlaczego? Złożona na płasko jest dość niepozorna, natomiast po rozłożeniu ukazuje się otwarte pudełeczko z przegródkami. W każdej przegródce może znaleźć się naprawdę bogata kompozycja wycinanek tematycznych. Podczas warsztatów, każdy stworzy swoją unikatową walentynkę, którą będzie mógł podarować bliskiej osobie.

Szyld Pani Wiosny
Uczestnicy warsztatów wykonają ozdobne tabliczki, które będą zaproszeniem dla wyczekiwanej z niecierpliwością Pani Wiosny. W ramach spotkania dzieci udekorują szyld wycięty na ploterze laserowym. Na stroiku pojawią się różnorodne ozdoby. Dzieci będą mogły wykorzystać m.in. szablony ze wzorami do pomalowania farbami, kolorowy makaron, filcowe ozdoby, wstążki. Nie może zabraknąć także marcowego królika i innych zwierząt symbolizujących nadchodzącą wiosnę. Szyldy będą wyposażone w uchwyty do powieszenia.

Walentynka
31 stycznia – Szynwałd (biblioteka) g. 10-12
1 lutego – Pogórska Wola (biblioteka) g. 10-12
2 lutego – Łękawica (biblioteka) g. 10-12
3 lutego – Ładna (budynek OSP) g. 10-12 oraz Skrzyszów g. 13-15

Szyld Pani Wiosny
g. 10-12
6 lutego – Łękawica (biblioteka)
7 lutego – Pogórska Wola (biblioteka)
8 lutego – Ładna (budynek OSP)
9 lutego – Skrzyszów (biblioteka)
10 lutego – Szynwałd (biblioteka)