„Karolowe Pieśni na 100-lecie urodzin Jana Pawła II”. Koncert w Skrzyszowie

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów, pragnąc uczcić rocznicę urodzin Karola Wojtyły, organizuje koncert poezji papieża Polaka „Karolowe Pieśni na 100-lecie urodzin Jana Pawła II”.
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 4 października 2020 roku o godzinie 18, na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. Na scenie zaprezentuje się Wojtek Klich (gitarzysta i kompozytor; występował m.in. z Sebastianem Riedlem, Małgorzatą Ostrowską czy Anią Wyszkoni, dla której napisał piosenkę „Czy ten Pan i Pani”). Na scenie partnerować mu będą uczestnicy warsztatów muzycznych, tj. uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Skrzyszów.
Z uwagi na sytuację związaną z epidemią, ilość miejsc ograniczona. Wszystkich chętnych zapraszamy po odbiór darmowych wejściówek do bibliotek na terenie gminy Skrzyszów. Prosimy także o zapoznanie się z Regulaminem organizacji wydarzeń kulturalnych i zajęć edukacyjnych Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie w czasie epidemii – COVID 19.
Przed koncertem zapraszamy na Mszę św. w kościele św. Stanisława BM w Skrzyszowie, która odbędzie się o godzinie 17.
Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Samorządem Gminy Skrzyszów, Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszów i Parafią pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Skrzyszowie.
Koncert odbędzie się w reżimie sanitarnym – obowiązuje zakrycie nosa i ust.
Wydarzenie jest ogólnodostępne bezpłatne dla wszystkich chętnych mieszkańców obszaru działania LGD.

Organizacja wydarzenia możliwa jest dzięki pozyskanej dotacji unijnej na realizację projektu pn. „Organizacja imprez kulturalno-rozrywkowych w gminie Skrzyszów”. Ma on na celu promocję gminy Skrzyszów oraz całego obszaru LSR, poprzez organizację sześciu imprez/wydarzeń kulturalno-rozrywkowych (do dnia złożenia wniosku o płatność końcową). Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

logotyp

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszaru Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”