MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (urodzonych w latach 2014-2017) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi i ma na celu zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.
Aby przystąpić do projektu, należy odwiedzić z dzieckiem jedną z bibliotek na terenie Gminy Skrzyszów i zapisać je do niej (jeśli nie jest jeszcze zapisane). Następnie wypożyczyć książkę z księgozbioru dziecięcego i odebrać wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdzie się książka odpowiednia do wieku dziecka, broszura informacyjna dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, która zakończy się wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, przedszkolak otrzyma naklejkę do przyklejenia na kartę, a kiedy uzbiera ich dziesięć, zostanie nagrodzony imiennym dyplomem.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Zapraszamy do udziału w akcji już od 1 października