Odbył się VII Mundurowy Dzień Dziecka

W sobotę 1 czerwca 2024 roku, na boiskach sportowych w Skrzyszowie odbył się VII Mundurowy Dzień Dziecka. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz imprez gminy Skrzyszów i cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców gminy jak i regionu tarnowskiego.

W trakcie imprezy wszystkie jednostki mundurowe zaprezentowały swoje stoiska wraz z wyposażeniem. Pokazały zebranym umiejętności, przybliżając w ten sposób swoją pracę i rozpowszechniając ideę bezpiecznego stylu życia. Każdy mógł podejść, zapoznać się ze sprzętem, usiąść w pojeździe i wcielić się w postać policjanta, żołnierza czy strażaka. 

Dla uczestników przygotowanych zostało wiele atrakcji, które w tym roku zostały podzielone na cztery strefy: strefę zabaw (m.in. dmuchańce, animacje, gra terenowa), strefę służb mundurowych (m.in. pokazy strażackie, wojskowy punkt pierwszej pomocy, pojazdy służb mundurowych), strefę podróży kosmicznych, tj. mobilne planetarium (m.in. podróż do środka galaktyki) oraz strefę gastronomiczną (m.in. kiełbaski, lody, frytki, napoje).

Nowością w tym roku było mobilne planetarium oraz symulator dachowania Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację VII Mundurowego Dnia Dziecka w Skrzyszowie: Żołnierzom 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Zakładowi Karnemu w Tarnowie – Służbie Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, jednostkom OSP z gminy Skrzyszów (w tym paniom wydającym posiłki), Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, Wydziałowi Prewencji KMP Tarnów, Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Tarnowie, Grupie Devil Dogs Tarnów, Grupom ASG Łosie oraz ASG Hunters Myślenice, BOO Organizacji Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A., Stowarzyszeniu Kolekcjonersko-Militarnemu LEGION, Strzelnicy Sportowej TOP GUN, 5 Batalionowi Dowodzenia z Krakowa, KGW Czerwone Korale z Łękawicy i Kołu Pszczelarzy w Skrzyszowie oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w niniejszym przedsięwzięciu.

Szczególne podziękowania kierujemy także do mieszkańców i sympatyków gminy Skrzyszów, którzy całymi rodzinami licznie przybyli do Skrzyszowa, aby spędzić z nami Mundurowy Dzień Dziecka.

Informujemy, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. był Sponsorem wydarzenia „VII Mundurowy Dzień Dziecka w Skrzyszowie”.
Więcej informacji o spółce GAZ-SYSTEM, znajduje się na stronie: www.gaz-system.pl