VI Mundurowy Dzień Dziecka – za nami

W sobotę 3 czerwca 2023 roku, na boiskach sportowych w Skrzyszowie odbył się Mundurowy Dzień Dziecka. Przedsięwzięcie to już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń gminnych i w tym roku odbyła się jego szósta odsłona. Podczas każdej edycji, w wydarzenie zaangażowane są wszystkie jednostki mundurowe. Prezentują one stoiska wraz z wyposażeniem oraz umiejętności, dzięki czemu przybliżają zebranym swoją pracę i promują ideę bezpiecznego stylu życia.

Dla uczestników wydarzenia przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji, m.in.: pokazy strażackie, pokaz udzielania pierwszej pomocy, dmuchańce i liczne animacje dla dzieci, strefy gier, przelot wiatrakowca z niespodzianką, czy strefa gastronomiczna.

Tak jak w ubiegłych latach, na wydarzenie przybyły całe rodziny z dziećmi, mieszkańcy gminy i okolicznych miejscowości. Każdy miał możliwość podejść do poszczególnych stanowisk, zapoznać się ze sprzętem, dotknąć czy nawet usiąść w danym pojeździe. Ponadto dzieci mogły dowiedzieć się m.in. jak zostać żołnierzem, strażakiem czy policjantem.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji VI Mundurowego Dnia Dziecka w Skrzyszowie: Żołnierzom 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Straży Granicznej, Służbie Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, jednostkom OSP z gminy Skrzyszów (w tym paniom wydającym posiłki), Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, Służbie Medycznej Malta, Wydziałowi Prewencji KMP Tarnów, Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Tarnowie, Grupie Devil Dogs Tarnów, Grupom ASG Łosie oraz ASG Hunters Myślenice, 6 Batalionowi Logistycznemu z Krakowa, Jednostce Wojskowej NIL Kraków, GZOZ w Skrzyszowie.

Dziękujemy także mieszkańcom i sympatykom gminy Skrzyszów, którzy zechcieli tak licznie spędzić z nami czas.

Informujemy, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. był Sponsorem wydarzenia „VI Mundurowy Dzień Dziecka w Skrzyszowie”.
Więcej informacji o spółce GAZ-SYSTEM, znajduje się na stronie: www.gaz-system.pl