Warsztaty z robotyki w gminie Skrzyszów

W Skrzyszowie dobiegły końca zajęcia Matematyka kluczem do sukcesu – warsztaty z Robotyki. Przez dwa tygodnie młodzi ludzie budowali, pisali i liczyli, starając się „ożywić” konstrukcje z klocków.
W bezpłatnych warsztatach wzięło udział trzydziestu czterech uczniów szkół podstawowych z klas I-IV z gminy Skrzyszów.

W trakcie zajęć uczestnicy budowali roboty oraz podejmowali się obliczeń matematycznych, które niezbędne były do zaprogramowania maszyn w celu wykonania przez nie określonych ruchów. Młodzi konstruktorzy stworzyli m.in. helikopter ratowniczy, spychacz czy wywrotkę. Oprócz tego wzięli udział w wyścigach oraz przeciąganiu liny, tj. klockowego łańcucha. Dzięki niniejszym zajęciom uczestnicy mogli m.in. przećwiczyć logiczne myślenie oparte na podstawach matematycznych oraz umiejętność pracy w grupie. Dla każdej osoby przewidziany był napój oraz owoc. Zajęcia odbyły się w rygorze sanitarnym.
Realizacja warsztatów była możliwa dzięki Fundacji mBanku, która przyznała dotację w wysokości 3 500 zł. Projekt realizowany był we współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć z przebiegu warsztatów: