WEEKENDOWA GRA TERENOWA – SKRZYSZÓW – współrzędne i zasady

Co to jest Weekendowa gra terenowa?
W skrócie – połączenie questingu i geocachingu. Wyobraźmy sobie, że gmina Skrzyszów jest planszą do gry, a osoby chętne wziąć udział w rozgrywce – kolorowymi pionkami, których celem jest odnalezienie wszystkich skrytek i ułożenie hasła.

Co jest potrzebne do gry?
Telefon komórkowy (typu smartfon) z zainstalowaną aplikacją Mapy i dostępem do Internetu bądź inny lokalizator GPS. Prosimy o zabranie ze sobą długopisu/ołówka oraz notatnika/kartki papieru.

Jak grać?
1. Wejdź na: www.gckib-skrzyszow.pl lub www.skrzyszow.pl.
2. W artykule dotyczącym gry w danej miejscowości znajdź współrzędne geograficzne (patrz poniżej strony); artykuł pojawi się w piątek tuż przed weekendem z grą, w godzinach popołudniowych.
3. Wpisz współrzędne geograficzne do aplikacji Mapy (okienko: Wyszukaj) i wciśnij szukaj. WAŻNE: współrzędne muszą zostać dokładnie przepisane!
4. Udaj się w miejsce wskazane na mapie i znajdź skrytkę, w której umieszczone zostaną informacje o kolejnej lokalizacji/kryjówce.
5. Po zapoznaniu się z informacjami i odnotowaniu znalezienia skrytki w Dzienniku (data, imię lub nick), odkładamy pojemnik na miejsce, aby kolejni uczestnicy mogli wziąć udział w grze. Pamiętajmy także, że niczego nie zabieramy ze skrytki!
6. Dobrze się baw i zachowaj ostrożność. Pamiętaj także, żeby zachowywać się godnie w miejscach, w których ukryte są skrytki.

Hasło?
W wybranych skrytkach umieszczone zostaną części hasła (np. sylaby), które po połączeniu utworzą tajemnicze słowo/słowa. Prosimy o przesłanie go na adres e-mailowy: paulina.barnas@gcb-skrzyszow.pl. Dla osób które wezmą udział w grze czekają nagrody rzeczowe. W imieniu osób niepełnoletnich zgłoszenia przesyłają rodzice bądź opiekunowie prawni.

Współrzędne geograficzne Weekendowej gry terenowej w Skrzyszowie (4-5 lipca br.):
N 49º 59′ 41.365″ E 21º 3′ 33.161″
Wskazówka: skrytka znajduje się przy 5 drzewie od wejścia.