Premiera filmów animowanych w bibliotece w Szynwałdzie

W piątkowy wieczór 22 października br., w bibliotece w Szynwałdzie odbyła się premiera trzech filmów animowanych z serii „Legendy z gminy Skrzyszów”. Filmy zrealizowane zostały metodą poklatkową przez dzieci i młodzież z gminy Skrzyszów w ramach wakacyjnych warsztatów „Kamera, akcja i… glutek” (tj. Innowacyjne warsztaty filmowe oraz warsztaty małego chemika w gminie Skrzyszów, GCKiB Skrzyszów) oraz „Kreatywne atelier – spędzanie czasu wolnego dzieci i młodzieży” (KGW Ładna).
W trakcie premiery uczestnicy warsztatów, jak i mieszkańcy gminy Skrzyszów zasiedli niczym w sali kinowej, częstując się popcornem oraz napojami. Zebrani obejrzeli następujące filmy: „Diabeł ze Świniogóry”, „O diable Wicu, co łęki w karty powygrywał” oraz „Legenda o Gęsiareczce i Młodzieńcu, co Ładną stworzyli”.
Na zakończenie spotkania twórcy filmów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

„Innowacyjne warsztaty filmowe oraz warsztaty małego chemika w gminie Skrzyszów” (GCKiB Skrzyszów) sfinansowano ze środków Fundacji PZU.
„Kreatywne atelier – spędzanie czasu wolnego dzieci i młodzieży” (KGW Ładna) współfinansowane zostały ze środków Gminy Skrzyszów.

Poniżej zamieszczamy filmy z serii „Legendy z gminy Skrzyszów”