XXV Dożynki Gminy Skrzyszów – za nami

W niedzielę 22 sierpnia 2021 roku, w sołectwie Skrzyszów odbyły się XXV Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. św. Stanisława BM w Skrzyszowie o godz. 16, po której nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek na obiektach sportowych w Skrzyszowie. Na scenie obrzęd wieńca dożynkowego zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Swojacy”, następnie odbył się koncert Młodzieżowej Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Starostami tegorocznych dożynek byli: Małgorzata Mądel oraz Andrzej Stanosz.
Dożynkom towarzyszył Skrzyszowski Festiwal Chleba – inicjatywa realizowana w ramach jednego z projektów KKK Gracja. Członkinie klubu wraz z zaproszonymi gośćmi, tj. Wójtem Gminy Skrzyszów Marcinem Kiwiorem oraz Posłem na Sejm RP Wiesławem Krajewskim upiekli prołzioki, które następnie każdy mógł skosztować. W pokazie udział wzięli Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz oraz Radna Powiatu Tarnowskiego Magdalena Kopczyńska. Ponadto wójt gminy wraz z sołtys Skrzyszowa Haliną Mondel częstowali mieszkańców bigosem.
Dla dzieci przygotowane zostały dmuchane zamki oraz animacje pod hasłem Teatralna Tralalandia pod kierunkiem animatorów ART CINEMA, a także gry i zabawy terenowe.
Podczas dożynek istniała możliwość zaszczepienia się jednorazowym preparatem firmy Johnon&Johnson. Z możliwości tej skorzystało 70 osób. Akcja szczepienia zorganizowana została przez KGW Czerwone Korale z Łękawicy. Dodatkowo, mieszkańcy gminy Skrzyszów mogli skosztować licznych przysmaków przygotowanych przez członkinie Koła. Wśród innych stoisk znalazły się m.in.: stoisko z miodami Koła Pszczelarzy Skrzyszów, wina z Winnicy Julia Tomasza Bienia oraz stoisko Wojewódzkiego Urzędy Pracy – Delegatury w Tarnowie, które zaprezentowało swoje projekty, zachęcając tym samym mieszkańców do osobistego rozwoju.
Na zakończenie zebrani bawili się do późnych godzin nocnych przy dźwiękach muzyki zespołu Granda Squad.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tej wspaniałej uroczystości, pełnej tradycji i dobrej zabawy, co było niezwykle istotne po tak długiej przerwie spowodowanej epidemią.