ZADUSZKI WOJTKA KLICHA

Wojtek Klich po raz drugi wystąpił w bibliotece w Szynwałdzie. Po niezwykle udanym koncercie z 2020 roku („Karolowe Pieśni na 100-lecie urodzin Jana Pawła II”), przyszedł czas na zupełnie nową muzyczną podróż – Zaduszki. Tym razem uczestnicy wydarzenia wysłuchali utworów artystów, którzy odeszli w ostatnich kilkudziesięciu latach.

W trakcie niedzielnego koncertu (14.11.2021 r.) Wojtek Klich wraz z zespołem zaprosili licznie zgromadzoną publiczność do wysłuchania utworów m.in. Ryszarda Riedla, Krzysztofa Klenczona czy Czesława Niemena. Było radośnie, refleksyjnie i głośno. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i owacji na stojąco. Dzięki wspaniałej muzyce i grze świateł, biblioteka w Szynwałdzie zamieniła się w niezwykle urokliwe i klimatyczne miejsce, z którego nikt, po zakończeniu koncertu, nie miał ochoty wychodzić.

Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha odbywają się od 1993 roku. Gościnnie wzięli w nich udział m.in. Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk i Maciej Maleńczuk. W 2021 roku zaduszkowy repertuar zaprezentowany został już m.in. w Krakowie, Zakopanem, Nowym Sączu i Szynwałdzie.