Skrzyszowska Pierogarnia – zjedz pierogi i pomóż Ukrainie

Pomagać obywatelom Ukrainy można w różny sposób. Jedni są wolontariuszami, robią paczki, a drudzy zapraszają uchodźców do domów. W Skrzyszowie chcemy pokazać, że pomaganie może być smaczne, poprzez zorganizowanie akcji Skrzyszowska Pierogarnia. Wydarzenie ma na celu pobudzić kubki smakowe oraz wspomóc sąsiadów ze Wschodu w tym trudnym dla nich czasie.

Skrzyszowska Pierogarnia, to jednorazowa akcja, w trakcie której będzie możliwość przekonania się, jak smakują oryginalne wareniki – ukraińskie pierogi, barszcz oraz jaworowski pieróg z kaszą gryczaną. W wydarzeniu wezmą udział ukraińskie gospodynie, które mieszkają na terenie gminy Skrzyszów.

Zapraszamy w sobotę, 2 kwietnia br., w godz. 10-13, do szkoły podstawowej nr 1 w Skrzyszowie. Każda osoba, która wesprze akcję pomocy uchodźcom –  Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów wystawi puszkę na datki – będzie mogła zabrać do domu specjały kuchni ukraińskiej i rozkoszować się ich smakiem. Zebrane w ten dzień środki zostaną w całości przekazane na zakup niezbędnych produktów na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Skrzyszów.