Basia w bibliotece – warsztaty z Zofią Stanecką

W niedzielę, 6 czerwca br., w bibliotece w Szynwałdzie odbyły się warsztaty dla dzieci. Poprowadzone one zostały przez pisarkę Zofię Stanecką, znaną przede wszystkim z serii książek o Basi.
W trakcie spotkania autorka podzieliła się z najmłodszymi mieszkańcami gminy Skrzyszów tajnikami związanymi z powstawaniem książek. Zdradziła m.in. skąd czerpać pomysły, do czego potrzebna jest pisarzowi wyobraźnia i jakie cechy powinien mieć dobry bohater. Pisarka przeczytała fragment swojej książki oraz zaprezentowała próbkę talentu plastycznego. Dzieci, które odpowiedziały poprawnie na zadane przez autorkę pytania otrzymały książki z serii „Basia”.
Warsztaty z Zofią Stanecką były pierwszym od dłuższego czasu warsztatem adresowanym do młodych mieszkańców gminy Skrzyszów. Mamy nadzieję, że wakacje 2021 pozwolą na organizację wydarzeń, które dostarczą wielu pozytywnych emocji odbiorcom, jak i organizatorom. Wszystkich zainteresowanych ofertą wakacyjną GCKiB w Skrzyszowie zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profilu FB.