Plenerowo – koncertowy Dzień Seniora za nami

W niedzielę 18 lipca 2021 roku w bibliotece w Szynwałdzie odbył się Plenerowo – koncertowy Dzień Seniora. Tego wieczoru zaprezentowane zostały prace seniorów z gminy Skrzyszów stworzone w trakcie pleneru „malarskiego”, poprowadzonego przez malarza Adama Jańca. Na scenie głos zabrały przedstawicielki seniorów, malarz Adam Janiec oraz Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior.

Seniorzy z Pogodnego Klubiku rewelacyjnie poradzili sobie z wyzwaniem, stworzyli piękne prace przy użyciu pasteli, inspirując się wskazówkami artysty. Obrazy z pleneru wraz z pracami Adama Jańca można obejrzeć w bibliotece w Szynwałdzie. Ponadto prezentowane są prace wykonane przez seniorów na warsztatach plastycznych. Wystawa dostępna będzie dla mieszkańców przez najbliższy miesiąc w godz. 8-16. Wstęp bezpłatny.

Po wernisażu na scenie wystąpili młodzi mieszkańcy gminy Skrzyszów, w ramach III Gminnego Konkursu Artystów Amatorów „Maestro”. Amelia Góral, tegoroczna laureatka konkursu (nagroda specjalna) zagrała na gitarze utwór z repertuaru zespołu Dżem „Naiwne pytania”, a laureat drugiej edycji tego konkursu Tomasz Nalepka, zagrał na akordeonie utwór Karla Czernego „ Etiuda op. 636 nr 3”. 

Kiedy nadszedł czas na występ gościa wieczoru, oczom publiczności ukazał się Wojciech Gąssowski. Wszyscy wspaniale bawili się w rytmie takich przebojów jak m.in.: „Gdzie się podziały tamte prywatki”, „Zielone wzgórza nad Soliną”, „Zakazane wakacje”, „To za nami”, „M jak Miłość”, „Rock na cały blok” i wiele innych. Na zakończenie, każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Wojciechem Gąssowskim.

Wydarzenie pn. Plenerowo-koncertowy Dzień Seniora gminy Skrzyszów było ogólnodostępne bezpłatne dla wszystkich chętnych mieszkańców obszaru działania LGD.
Organizacja wydarzenia możliwa była dzięki pozyskanej dotacji unijnej na realizację projektu pn. „Organizacja imprez kulturalno-rozrywkowych w gminie Skrzyszów”. Ma on na celu promocję gminy Skrzyszów oraz całego obszaru LSR, poprzez organizację sześciu imprez/wydarzeń kulturalno-rozrywkowych (do dnia złożenia wniosku o płatność końcową). Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”