Wakacyjna wycieczka do Pszczyny

Pszczyna to jedno z tych miejsc w Polsce, które zachwyca. Na małej przestrzeni znaleźć można atrakcje turystyczne obok których trudno przejść obojętnie.
Pierwsza wakacyjna wycieczka zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek odbyła się 14 lipca br. do Pszczyny. W trakcie wyjazdu mieszkańcy gminy Skrzyszów zwiedzili Muzeum Zamkowe. Wnętrza, które w 80% posiadają oryginalne wyposażenie, zrobiły olbrzymie wrażenie. Można było zobaczyć m.in. kwaterę, w której mieszkał cesarz niemiecki Wilhelm II w trakcie I wojny światowej oraz bibliotekę, jadalnię i apartamenty prywatne pary książęcej.
Zagroda Żubrów w Pszczynie pozwoliła przyjrzeć się z bliska żubrom. Największe ssaki zamieszkujące Europę, które sto lat temu były bliskie wyginięcia, zaprezentowały swoją siłę i majestatyczność. W zwierzyńcu można było także przyjrzeć się m.in. jeleniom, danielom i wolno przechadzającemu się pawiowi. Grupa odwiedziła także cmentarz wojenny „Pod Trzema Dębami”, gdzie pochowani są żołnierze 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej.
Czas wolny uczestnicy wycieczki mogli spędzić zwiedzając Rynek, kościoły (w tym kościół ewangelicki) i skansen.
Małe miasta potrafią zauroczyć. Sprawić, że nie chce się wyjeżdżać, tylko zaglądać w kolejne zaułki w poszukiwaniu skarbów. Takim miejscem jest Pszczyna, która nieprzypadkowo dzierży miano Perły Górnego Śląska, o czym mogli przekonać się uczestnicy wycieczki.