5 kolejka XVI edycji ALO

5 kolejka już za nami. Padło w niej zaledwie 50 bramek i trzy mecze zakończyły się remisem, gdzie do tej pory remisy bywały jednak rzadkością.
W Pogórskiej Woli w pierwszy meczu na murawę orlika wybiegli Szybcy i Wściekli oraz ISkillers FC. Mecz od początku do końca był wyrównany i zakończył się remisem. W drugim meczu do rywalizacji przystąpiły drużyny Wolni Strzelcy i OSP Łękawica. Spotkanie od początku kontrolowali „Wolni” i odnotowali wysokie zwycięstwo. W kolejnym spotkaniu mieliśmy okazję przyglądać się dużej dawce rywalizacji, którą finalnie wygrała FC Dzwonowa, wygrywając z All Stars. W ostatnim meczu tego wieczoru odbył się mecz między beniaminkami. Drużyny zacięcie rywalizowały między sobą i wynik oscylował cały czas wokół remisu, co finalnie również zakończyło się remisem między Forest Green Rivers i Buckmacherami.
W Skrzyszowie mecze niosły za sobą zdecydowanie więcej emocji tego wieczoru. W pierwszym spotkaniu liderzy tabeli Lucky Losers podejmowali DODGER Team Tarnów. Drużyna DODGERÓW po otrzymaniu przez bramkarza czerwonej kartki zrezygnowała z dalszej gry oddając zwycięstwo w meczu. Mimo tego czas przeznaczony na ich spotkanie wykorzystali do końca rozgrywając sparing bez walki o punkty. W drugim spotkaniu na boisko wybiegli gracze Wonderful Gang i Huraganu Piotrkowice. Mecz był nie zwykle zacięty jednak szale zwycięstwa na swoją stronę przechylili gracze Huraganu. W ostatniej akcji meczu była sytuacja bramkowa, która mogłaby wyrównać wynik, jednak arbiter po dokładnej analizie nie uznał jej. W trzecim meczu spotkali się na boisku zawodnicy OSP Zalasowa i Ostatniego Zrywu. Mecz był pod kontrolą Druhów, którzy znacznie zwyciężyli. Do ostatniego spotkania przystąpili obecni mistrzowie ligi Nuevo Palace i beniaminek Nie Oni Lubcza, który do tej pory przegrywał swoje spotkania, mimo tego, że na boisku prezentowali fajną grę. Mecz okazał się zaciętym i wyrównanym spotkaniem, które finalnie zakończyło się remisem. Jak zdobywać pierwsze punkty to z mistrzami.
Po pięciu rozegranych kolejkach bez straty punktu pozostaje 1 drużyna, o miejscu 2 i 3 decyduje bilans bramek:
1. Lucky Losers.
2. Nuevo Palace (+22).
3. Szybcy i Wściekli (+8).
Indywidualnie w klasyfikacji strzelców na samodzielne prowadzenie wyszedł Krystian Kobielski (Nuevo Palace) 14 bramek, na drugim znajduje się dotychczasowy lider Patryk Wajda (Lucky Losers) z 13 bramkami na koncie, tuż za nimi na trzecim miejscu z 10 trafieniami ex aequo Arkadiusz Bartoszek (ISkillers FC), Filip Tyka (Wonderful Gang), Tomasz Jachym (Szybcy i Wściekli) i Mateusz Orłowski (ISkillers FC).

Szczegóły ligi dostępne poniżej:Szersze relacje foto, krótkie relacje video oraz wyniki bezpośrednio po spotkaniach dostępne na naszym fanpagu i instagramie.

Rozbudowane komentarze, statystyki, wywiady z zawodnikami oraz historia wszystkich edycji ALO na stronie ligi. 


Wszystkim drużynom życzymy tak licznej ilości celnych bramek jak w ostatniej kolejce.
VI kolejka XVI edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej zostanie rozegrana w najbliższy piątek 13 sierpnia a zapowiedzi spotkań na aloskrzyszow.futbolowo.pl

Podczas rozgrywania kolejnych kolejek zwracamy się z prośbą do kibiców jak i drużyn oczekujących na swoje spotkanie o pamiętaniu i o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz stosowaniu się do wszelkich przepisów sanitarnych w tym do zachowania zalecanego dystansu społecznego.