Ruszyła XVI edycja Amatorskiej Ligi Orlikowej – relacja I kolejki

16 drużyn zgłosiło swój udział w XVI edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej, wśród nich 5 beniaminków i 11 drużyn grających w poprzedniej edycji. Zabraknie tym razem Drużyny „A”, która brała udział w 14 edycjach i była drużyną z największą ilością strzelonych bramek. Była również autorem najwyższego zwycięstwa w historii.

W piątkowy wieczór na orlikach w Pogórskiej Woli i Skrzyszowie rozpoczęto rozgrywki. Łącznie odbyło się 8 meczy, w których padło 65 bramek, strzelonych przez 42 zawodników. Emocji nie brakowało, gdyż zdecydowana większość meczy przebiegała na granicy remisu. Jak pokazują statystyki drugie połowy były decydujące dla końcowych wyników i przesądziły o zwycięzcach spotkań. Na pierwszym miejscu tabeli ligowej Wonderful Gang (beniaminek), dzięki najlepszemu bilansowi bramek a wśród strzelców z 5 golami prowadzi Patryk Gajda z Lucky Losers. Zwycięstwa w swoich spotkaniach odnieśli również All Stars, FC Dzwonowa, Huragan Piotrkowice, Lucky Losers (vice mistrzowie XV edycji),Szybcy i Wściekli oraz Wolni Strzelcy (drużyna, która zrzesza zawodników grających w XV edycji w FC Dzwonowej, FC Galacticos oraz w Szybkich i Wściekłych). Najbardziej zacięty mecz, to spotkanie mistrzów XV edycji Nuevo Palace, które mimo wzmocnienia składu zremisowało spotkanie z drużyną z dolnych części tabeli XV edycji a mianowicie ze ISkillers FC. Skilersi do meczu podeszli bez swojego najlepszego strzelca z druzynie ARO, jednak roszady w składzie są jak widać in plus. Nie byli faworytami meczu i na dodatek na początek mistrzowie a jednak drużyna z wyniku 0:2 podniosła się na 2:2.  

Szczegóły ligi dostępne poniżej:Szersze relacje foto, krótkie relacje video oraz wyniki bezpośrednio po spotkaniach dostępne na naszym fanpagu i instagramie.

Rozbudowane komentarze, statystyki, wywiady z zawodnikami oraz historia wszystkich edycji ALO na stronie ligi. 


Wszystkim drużynom życzymy tak licznej ilości celnych bramek jak podczas inauguracji.
II kolejka XVI edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej zostanie rozegrana w najbliższy piątek 16 lipca.

Podczas rozgrywania kolejnych kolejek zwracamy się z prośbą do kibiców jak i drużyn oczekujących na swoje spotkanie o pamiętaniu i o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz stosowaniu się do wszelkich przepisów sanitarnych w tym do zachowania zalecanego dystansu społecznego.